Coeur d'Alene Shootout



Coeur d'Alene Shootout Details




Shootout Schedule


11th-12th HS Boys

Team Name Start Time Court
Airway Ballerz 9:30 18
BigBallerBrand (Hawley) 10:30 18
BigBallerBrand(Desjarlais) 9:00 18
Brad and Boujee 10:00 18
Ninjas in Paris 9:30 18
Saucin 10:00 18
Spokane Finest 9:00 18
Truffle Butter 10:30 18


19-25 Men

Team Name Start Time Court
Annoyingly Decent 9:30 (19) ICCU
Ballin4mallyn 10:30 19
BBB 9:30 (19) ICCU
Bel Air 11:30 19
Butter Biscuits 9:00 (19) ICCU
EssGggettItt!!! 9:00 19
Hardest Road 9:00 19
Lady Killers 11:00 19
Lumberjacks 9:30 19
Multiple Score 11:00 19
Permature Shooters 10:00 19
Phoenix Suns 9:30 19
PNW Boys 10:30 19
Schwap City 9:00 (19) ICCU
Unfinished Business 10:00 19


26-34 Men #1

Team Name Start Time Court
509 Rideordie Kushlords 11:30 20
Ball Starts 9:00 20
Bornready 11:00 20
Chips Pickles and Ice Cream 10:00 20
Couldhavebenns 9:00 20
EWU Hoops 9:30 20
Hoop Your Pants 9:30 20
Pink Dolphins 10:30 20
Raining Three 10:00 20
Spokane Flyers 10:30 20
We Hoopin' 12:00 20


26-34 Men #2

Team Name Start Time Court
Abhi Nahi Toh Kbhi Nahi 11:00 21
B-Sto 9:00 21
Ballaholics 10:00 21
Chicks Dig Air Balls 12:00 21
Grind Time 10:30 21
Hoyas 10:00 21
Last Minute 10:30 21
Mt Bucketz 9:30 21
Perfect Fit 9:30 21
Poi Time 12:30 21
Scrappers 9:00 21
Wallace Pizza Factory 11:30 21


35+ Men

Team Name Start Time Court
KnowGame 9:00 22
Locked In 9:30 22
Runnin On Empty 9:30 22
Triple Threat 9:00 22


3rd/4th Boys

Team Name Start Time Court
Another Bad Creation 10:00 3
Dish It N Swish It 9:30 3
Elite Ballers 12:00 3
Fast N Furious 10:00 3
J-JAZ 11:00 3
Jaguars 9:30 3
Native Strong 11:30 3
No Bully Zone 9:00 3
Super Cool 10:30 3
The Bulldogs 9:00 3
Up Town Dunk It Up 10:30 3


3rd/4th Girls

Team Name Start Time Court
Basket Hounds 10:00 4
CDA Huskies 9:30 4
Coeur Ballers 9:00 4
Droppin Dimes 10:00 4
Jump Boxes N Jump Shots 9:00 4
Lady Hot Shotz 10:30 4
Lady Hoyas 9:30 4


5th Boys

Team Name Start Time Court
Chino Hills 9:00 12
North Idaho Elite 9:00 12
Smallz and Tallz 9:30 12
Team USA 9:30 12


5th Girls

Team Name Start Time Court
Ballers 4 Christ 9:30 5
CDA Ballerz 9:00 5
Hoop Dreams 9:00 5
Hoop Hearted 9:30 5
North Star Rockets 10:00 5
Post Falls Lions 10:00 5
Sandpoint Futures 10:30 5


6th Boys

Team Name Start Time Court
Dalton Boyz 10:30 12
Dowa, Mo, & Q 10:00 (12) ICCU
Dream Team 10:30 (12) ICCU
NIE #1 (Symons) 10:00 (12) ICCU
NIE #2 (Nipp) 10:30 (12) ICCU
The Toon Squad 10:30 12
Wipwip 10:00 12
YeeT 10:00 12


6th Girls

Team Name Start Time Court
Alley Hoopsters 11:00 6
Blue Jays 10:30 6
CDA Patriots 11:30 6
Lady Outlawz 9:00 6
Late Entry 9:30 6
NIE 10:00 6
PF Ballerz 9:30 6
PF Dunkerz 12:00 6
Pure Sass 10:00 6
Up Town Dunk U Up 9:00 6
Young Construction 10:30 6


7th Boys #1

Team Name Start Time Court
And1 Ballerz 10:00 13
Get On Our Level 10:30 13
Hoopsters 9:00 13
Hoyas 10:00 13
No Mercy Phenoms 9:30 13
OHF Bulls 9:00 13
Top Gunz (Degraw) 9:30 13
Warriors 10:30 13


7th Boys #2

Team Name Start Time Court
Cougars 10:30 14
Cycle 10:00 14
Hard to Guard #2 9:00 14
HWD Club 9:30 14
North Idaho Title 10:00 14
Post Falls Ballas 9:30 14
SWAT Team (Butler) 11:00 14
Top Guns (McKennzie) 9:00 14
Uncle Drews Step Kids 11:00 14


7th Girls

Team Name Start Time Court
4 Warriors 10:00 7
Ballers 9:00 7
Beast Ballers 9:30 7
Chewballers 9:00 7
Do U Even Ball Bro 10:00 7
No Scrubs 11:00 7
Sandpoint Bombers 9:30 7
Scalabrini Squad 11:30 7
SPK Outback BoneFish 10:30 7
Vicious Rezalicious 10:30 7


8th Boys #1

Team Name Start Time Court
3Dads 1Son 9:00 15
Bad Beaches 10:30 15
Banana Boat 9:00 15
Bulls 9:30 15
Mama's Boys (Mount) 9:30 15
No Name All Game 10:30 15
The Lum's 10:00 15
Tigers 10:00 15


8th Boys #2

Team Name Start Time Court
BigBallerBrand 10:30 16
Cook Up 9:00 16
Coolaid Jammerz 9:30 16
Grind Time 9:00 16
Hawks 10:00 16
Hoops I Did It Again 10:00 16
Mama's Boys (Burcham) 11:00 16
X-Factor 11:00 16
Young Gunz 9:30 16


8th Girls

Team Name Start Time Court
Cant Stop This 10:00 8
Hoop There It Is 9:00 8
Lapwai 10:30 8
Lil Curry's 10:00 8
OG Cardinals 9:30 8
Queens of the Court 9:00 8
Space JAHM 9:30 8


9th-10th HS Boys

Team Name Start Time Court
Basket Junky's 10:30 17
Flint Tropics 9:30 17
Freshman 9:00 17
Mama's Boys 10:30 17
Meet the Hoopers 9:00 17
NI Heat 11:0 17
Royals 10:00 17
RPM rec toy share 11:30 17
T Wolves 10:00 17
WVBALLERZ 9:30 17


Adult Co-Ed

Team Name Start Time Court
3 Duds and A Stud 9:00 11
Amendola Doty & Brumley 10:30 11
Fire Away 9:00 11
Lake City Athletes of the Year 9:30 11
Microwavable 10:30 11
Mop N Bucketz 9:30 11
STUTZKE CPA 10:00 11
Sunday's Finest 11:00 11
Too Legit To Quit 10:00 11


HS Co-Ed

Team Name Start Time Court
Bruins 10:30 10
Hoop Diggers 10:00 10
Hoop There It Is 11:00 10
Lob City 11:30 10
Mixed Crackers 9:30 10
Skok Dogz 9:00 10
Splash Bro's 9:00 10
Tropics 9:30 10
We Play Tennis 10:00 10
White Chicks 10:30 10


HS Girls

Team Name Start Time Court
Hoop Breakers 11:00 9
Obsessed 9:30 9
Rokslid Wildcats 9:30 9
The Defenders 9:00 9
The Playups 9:00 9


Open

Team Name Start Time Court
Ball Hogs 10:00 22
Botch 10:30 22
Dad Bods 10:00 22
ES Elite 12:00 22
Kalispell Elite 10:30 22